Филм / ТВ

Piper – ново анимирано ремек дело на Pixar кое ја импресионираше публиката

Новото импресивно анимирано ремек дело на Pixar кое трае само 6 минути и говори за една гладна птица Пајпер, која сè уште не навикнала сама да бара храна, ги воодушеви љубителите на анимираниот филм и фановите на Pixar.

Оваа шармантна приказна за храброста е дело на Алан Бариљар и досега имаше над 12 милиони прегледи.

Од некоја причина, Pixar го повлече официјалното и оригинално видео со филмот од ЈуТјуб и Вимео, но, сепак, достапни се некои интегрални верзии како оваа подолу, со солиден квалитет на резолуција, на кои можете да го погледнете целиот цртан филм.

Advertisements
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top