Петочна и викенд прогноза

Прогнозата нема да биде поволна за викенд во природа бидејќи се прогнозира нестабилно време со поројни дождови и грмежи, но со послаб интензитет.

Променливо и нестабилно време се најавува и за деновите по викендот со исто така повремени врнежи од дожд и грмежи.

Денес очекувајте нестабилно време исто како вчера со поројни дожови и температури до 25. степени целзиусови.

Во Скопје се очекува доста променливо облачно време, попладне со поголеми шанси за  краткотраен дожд и ретки грмежи. Од 14 до 24 степени Целзиусови ќе биде вредноста на температурата.