Петочна и викенд временска прогноза


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Денеска, петок, 17. декември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има повремен локален снег.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне 8 Целзиусови степени, Маврово 2, Охрид 8, Битола 6, Крива Паланка и Берово 3, Каваради 8 и Дојран 12 степени.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремен локален снег. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од – 4 во Маврово до 7 степени во Дојран.