Перфекционистот Гвардиола: Му одржа лекција на Стерлинг (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Рахим Стерлинг со хет-трик во финалето од ФА Купот против Ватфорд ја потврди одличната сезона, но тренерот Пеп Гвардиола не беше задоволен.

Перфекционистот Пеп Гвардиола одлучи да ја прекине прославата по мечот и му одржа тактичка лекција на Стерлинг.

https://youtu.be/0BcGYwjym9U