Падна во несвест додека го интервјуираше рускиот министер (видео)


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Руската новинарка Дарја Козлова од телевизијата ,,Русија 24”, се најде во непријатна ситуација кога во еден момент, за време на интервјуто на рускиот министер за индустрија и трговија, Денис Мантуров, падна во несвест.

Непријатната ситуација беше снимена од камерите бидејќи прилогот одеше во живо.