35-годишна прилепчанка најдена мртва во вештачко езеро


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


35-годишната В.Ј. од Прилеп вчера била пронајдена мртва во водите на вештачкото езеро кај крушевското село Борино.

Минувачи вчера околу 13.30 часот.го нашле безживотното тело на В.Ј. и случајот го пријавиле во полиција.

Полицијата извршила увид, а по наредба на Јавен обвинител нема да се врши обдукција врз телото на починатата.