Падна договор: Гризман ја избра легендарната „седумка“!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Францускиот репрезентативец Антоан Гризман на крајот од сезоната ќе се пресели во тимот на Манчестер Јунајтед, сигурни се медиумите на Островот.

Англискиот весник „Индепендент“ тврди дека Манчестер јунајтед веќе постигнал договор со Гризман кој сака преселба на „Олд Трафорд“.

Биле договорени личните услови, висината на неделната плата, а од клубот му го ветиле и бројот седум, кој има легендарен статус меѓу „црвените ѓаволи“.

Медиумите тврдат дека Гризман ќе потпише договор на пет години и ќе заработува 220.000 фунти неделно, колку и неговиот сонародник Пол Погба.

Доколку Манчестер Јунајтед не успее да се договори со Атлетико Мадрид, клубот ќе ја активира откупната клаузула на Гризман која изнесува 100 милиони евра.