Озил: Сега е наш ред, брате – Боатенг: Па нели така рече и минатата година?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Жребот од Лигата на шампиони повторно во нокаут фазата ги спои Арсенал и Баерн Минхен!

Баварскиот гигант веќе три пати го елиминираше Арсенал и тоа токму во оваа фаза. Па веднаш после жребот почнаа препукувањата помеѓу германските репрезентативци Месут Озил и Жером Боатенг и тоа преку Твитер.

Озил: Ок, уште еднаш…

Боатенг: Иста приказна само друга година

Озил: Сега е редот на нас, брате

Боатенг: Па нели го рече тоа и минатата година?

Озил: Нова година, нова прилика за среќа. Овој пат немате 10 бода предност во првенството па да можете да се чувате само за нас!

Боатенг: Хаха, ќе видиме!