Овој веднаш фрлете го в затвор (снимка)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Попладнево се играат натпревари од македонската прва лига, а на средбата помеѓу Академија Пандев и Шкупи видовме еден груб старт од страна на играчот за врска, Али Адем.

Фудбалерот на чаирчани со отворен ѓон отиде на Илија Донов од струмичкиот тим и заслужено заработи директен црвен картон, па Шкупи од 24-тата минута остана со играч помалку.

Натпреварот на крајот заврши 1:1.