Овој „отпишан“ тим на Шпанија би бил меѓу фаворитите на Мундијалот (фото)

Селекторот Јулијан Лопатеги денес го соопшти официјалниот список на Шпанија за престониот Мундијал.

Списокот на фудбалери крена „голема прашина“ бидејќи беа изоставени неколку големи фудбалски имиња, меѓу кои и најскапиот шпански фудбалер, Алваро Мората.

Немаше место ни за Сеск Фабрегас, Маркос Алонсо, Хави Мартинез, Хектор Белерин…

Дефинитивно од „отпишаните“ фудбалери може да се направи тим кој сигурно ќе се бори за висок пласман на Мундијалот.