Овој е најзгоден маж на светот за 2018 година


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Според изборот кој го направи TC Candler, актерската ѕвезда од филмот „Aquaman“, Џејсон Момоа, е прогласен за најубаво машко лице за 2018 година.

Момоа е на првото место на листата на TC Candler, додека на дното на истата листа се најде Леонардо Ди Каприо. На листата на најубави лица за 2018 , во женска конкуренција пред три дена беше прогласена манекенката Тилан Блондо.

Прогласувањето на најубави лица на TC Candler почнало во 1990, а се базира на предлозите од јавноста.