Славни

Оваа убавица го има најубавото лице на светот во 2019 година

20-годишната јужнокорејска пејачка со тајванско потекло Цују, според изборот на TC Candler, е прогласена за најубава жена на светот за 2019 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TWICE TZUYU (주자유) (@queentzuyu) on

Цују (Чоу Цу Ју) е најмладата од членовите на мегапопуларната група Двапати К-Поп и е голема sвезда во Јужна Кореја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TWICE TZUYU (주자유) (@queentzuyu) on

Изборот на најубави жени на TC Candlerзапочна во 1990 година и се тврди дека е „најразновидниот избор на убавици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TWICE TZUYU (주자유) (@queentzuyu) on

Нивното видео со годинешните девојки на списокот на најубавите има собрано повеќе од милион прегледи за само два дена од објавувањето.

На второ место се најде Јаел Шелбиа, израелски модел и актерка, додека на трето е уште една јужнокорејска пејачка – Лалиса Манобан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LaLISA MANOBAN | 라리사 마노반 🦋 (@9lisa7) on

Минатогодишната победничка Тилјан Блонду годинава заврши на четвртото место.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Thylane 🦋 (@thylaneblondeau) on

И една девојка од регионот се појави на списокот на 100 најубави лица. Станува збор за Марија Жежељ, 20-годишна српска манекенка, YouTuber и пејачка која редовно се појавува на списоците на најубавите жени на светот. Марија е 81-ва годинава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on

To Top