Оваа раскошна убавица е најсексапилната Канаѓанка


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Благодарение на социјалната платформа за инстант слава и публицитет, славниот Инстаграм, Аманда Ли стана славна благодарение на 11-те милиони следбеници на таа мрежа.

Сега таа се пресели во САД, каде што има неколку вредни договори за рекламни фотосесии, но си остана најпосакуваната жена во Канада.

A post shared by Amanda Lee (@amandaeliselee) on

A post shared by Amanda Lee (@amandaeliselee) on

A post shared by Amanda Lee (@amandaeliselee) on

A post shared by Amanda Lee (@amandaeliselee) on

A post shared by Amanda Lee (@amandaeliselee) on

A post shared by Amanda Lee (@amandaeliselee) on