„Надчовекот“ Роналдо и неговиот небески скок (фото)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо синоќа го воодушеви светот со спектакуларен гол против Јувентус во Торино.

„Ножичките“ на Роналдо и денес се главна тема во фудбалскиот свет, а еминентната „Марка“ пресмета дека неговата нога во моментот на удар на топката е на висина од 2м и 38 сантиметри, што покажува на импресивните квалитети на Португалецот.

Ова не е прв пат Роналдо да постигне гол со „надчовечки“ сок. Во 2013 година тој се „вивна во небото“ против Манчестер Јунајтед и ја удри топката на висина од 2.93 метра.