Ова е домот на Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас од 4,5 милиони долари (фото)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Славниот холивудски пар се „почести“ со нова куќа вредна 4,5 милиони долари во Њујорк.

Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс неоадамна ја продадоа својата вила во округот Вестчестер за 20 милиони евра, па дел од таа сума инвестираа во нова недвижност.

Нивниот нов имот се протега на 12 хектари, се до реката Хадсон. Вилата се наоѓа на средината на имотот и располага со 22 соби и 12 купатила.