Откритието од Мундијалот преговара со Барселона


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Францускиот репрезентатувец Бенџамин Павар беше најголемо откритие на последното Светско првенство и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

„Мундо Депортиво“ пренесува дека агентот на Павар почнал преговори со Барселона. Имено, десниот бек во договорот со Штутгарт има откупна клаузула од 35 милиони евра, која се активира следното лето.

Павар беше поврзуван со трансфер во Баерн Минхен, но самиот фудбалер негираше дека имал контакт со Баварците.

Барселона во него гледа долгорочно решение за десната бековска позиција и веќе започнале преговори со агентот.

За Каталонците нема да претставува никаков проблем да ја платат сумата од 35 милиони евра следното лето.