Од 190 милиони „тешкиот“ развод Афлек утеха најде кај жешката „Плејбој“ зајачица

46-годишниот холивудски актер Бен Афлек минатата недела и официјално се разведе од Џенифер Гарнер, со која се венчаа во 2005, а се разделија во 2015, по што следуваше долг процес за развод. Дополнително, актерот стави крај и на лекувањето од зависности на кое се подложи.

Афлек и Гарнер имаат три деца – две ќерки и син на возраст од 6 до 12 години. Деталите за старателство не се познати , но се знае дека богатството , стекнато во заедничкиот живот и проценето на 190 милиони долари , ќе го поделат на половина, како што налага законот во Калифорнија. Актерот е среќен и поради завршувањето на 40 дневниот третман за одвикнување од алкохолизам.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shauna Sexton (@shaunasexton_) on

За да покаже дека во овој период се му оди на добро , Бен се пофали дека е вљубен во 22 годишната Шона Секстон . Таа е манекенка , а се прослави откако стана зајачица на ,,Плејбој”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shauna Sexton (@shaunasexton_) on

Новите вљубени минаа романтичен викенд во Монтана , каде Бен има куќа. Според американските таблоиди , Шона го чекала трпеливо Бен додека завршил со лекувањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shauna Sexton (@shaunasexton_) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shauna Sexton (@shaunasexton_) on