Облачен вторник со слаб снег на планините


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Денес, 7 мај, времето во земјава ќе биде променливо облачно и свежо со засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Во југозападните делови претпладне ќе има услови за слаб дожд, а на повисоките планини за слаб снег.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10 степени, а дневната температура од шест од 18 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и свежо со засилен северозападен ветер. Дневната температура ќе достигне до 14 степени.

Утре утрото ќе биде студено, на места со негативни утрински температури, но преку денот ќе преовладува посончево и потопло време. Локални врнежи ќе има и во четврток и петок.