Обезбедувањето од Ким Јонг-ун атракција и во Сингапур (видео)


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, во очи историската средба со претседателот на САД, Доналд Трамп, која ќе се слуи на 12 јуни, одржа состанок со сингапурскиот премиер Ли Хсијен Линг.

Ким допатува со приватен авион „боинг 747“ на компанијата „Аир Кина“ на аеродромот Чанги и по доаѓањето во Сингапур се состана со министерот за надворешни работи Вивијан Балакришна.

Како и претходно што имаме можност да видиме, телохранителите на Ким Јонг-ун, задолжени за неговата максимална и постојана заштита, го следае буквално во секој момент трчајќи и покрај неговиот автомобил.

Секој потег на севернокорејскиот лидер ќе го следат 3.000 новинари во Сингапур.