Славни

О’Нил има проблем со името Јусуф

Еден од најдобрите кошаркарски центри во историјата на НБА, Шекил О’Нил, кој сега работи како стручен коментатор, ги пофали настапите и играта на босанскиот репрезентативец и НБА кошаркар Јусуф Нуркиќ, кој настапува за Портланд Трејлблејзерс, но имаше проблеми со изговорот на неговото име.

Коментаторот неколку пати го поправаше Шекил при изговарањето на името Јусуф, па некогашниот центар на Лос Анџелес Лејкерс дури и го спелуваше името на Нуркиќ.

To Top