Ново „шоу“ на Марадона: Почна да тепа се околу себе (видео)


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Легендарниот Диего Марадона не успеа да го доведе Дорадос во најелитниот ранг во мексиканскиот фудбал бидејќи неговиот тим беше поразен во финалето против Атлетико Сан Луис.

Во првиот натпревар Дорадос победи со минимални 1:0, но во реваншот беа потазени со 4:2, па Марадона после мечот беше видно разочаран.

Сол на раната му ставија противничките навивачи кои жестоко го навредуваа, притоа сето тоа го снимија.

Марадона не можеше да трпи такво понижување и тргна физички да се пресмета со навивачите на Атлетико. За среќа неговите телохранители брзо реагираа.

https://youtu.be/WHqtvdUUAW4