Филм / ТВ

Ново на PornHub: Рускиот корумпиран политичар се „онади“ јако!

Руската политика за цензура не им може ништо на популарните веб страници од типот на PornHub. Да, веројатно најпознатата страница за возрасни директно му се спротивстави на рускиот државен врв.

И тоа го направија со стил. Објавија стриминг од документарниот филм со наслов Russian Corrupted Politician Fucked Hard. Станува збор за видео кое на тлото од Руската федерација е забрането со закон, а неговиот автор е Алексеј Навални, познат политички противник на Путин.

За западните медиуми видеото е достапно преку YouTube каналот од Навални.

Иако станува збор за стриминг, односно привремен пренос на веб сајтот, поради што видеото од документарецот не е веќе достапно на PornHub, Навални е благодарен на сопствениците на порно сајтот во кои препозна неконвенционални партнери.

Документарецот се занимава со обвинувањата за корупција упатени првенствено кон премиерот Дмитриј Медведев, близок соработник на Владимир Путин.

Видеото е објавено во март и привлече големо внимание кај интернет корисниците, а најхрабрите ги изваде и на улиците на протести кои набрзо беа придушени.

To Top