Новиот тренер на Барса по секоја цена ја сака ѕвездата на Манчестер


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Новиот тренер на Барселона, Ернесто Валверде наскоро треба да биде и официјално претставен, а шпанските медиуми веќе објавуваат имиња на фудбалер кои сака да ги донесе на „Камп Ноу“.

Не станува збор за играч кој Валверде сака да го донесе од својот бивши клуб Атлетик Билбао, но секако станува збор за шпански репрезентативец. Медиумите тврдат дека најголема трансфер желба на новиот тренер ќе биде ѕвздата на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера.

Ерера одигра фантастична сезона под водство на Жозе Муруњо и имаше значајна улога во Јунајтед, па останува да видиме како „црвените ѓаволи“ ќе реагираат на оваа вест.

Меѓутоа Барселона сака на својот нов тренер да му ја исполни најголемата желба и наводно веќе ја почнала операцијата за доведување на Ерера на „Камп Ноу“. Каталонците сакаат да го засилат средниот ред, па шпанскиот репрезентативец би бил идеално заслување за тимот.