Нови бројки: 70.000 потврдени случаи на коронавирус, 1.770 починати


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Новата бројка на потврдени случаи со коронавирус изнесува над 70.000 луѓе.

Досега од овој вирус починале околу 1.770. Во последниве 24 часа биле регистрирани над 2.000 нови случаи. Бројката од 2.000 нови случаи го потврди трендот на намалувањето на заболени со овој вирус.

Во меѓувреме, Јапонија соопшти дека дека биле забележани уште 70 инфекции на патничкиот брод кој е под карантин на јапонскиот брег. Досега таму имало над 350 заразени.