Новата гарнитура на Реал Мадрид – „кралот“ повторно во црвено (видео)

real madrid

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На интернет се појави фотографија од третиот комплет на дресови во кој ќе настапува европскиот фудбалски шампион во следната сезона.

На Мадриѓаните ова нема да им биде прв пат да играат во нетрадиционаланта боја, бидејќи црвени дресови носеа во сезоната 2011/12. На многу навивачи тие дресови не им се допаднаа.

За разилка од гарнитурата од пред седум години, кога амбемот на клубот не беше во своите бои, сега ќе биде црвено-бел.

А еве како изгледаше црвениот дрес на Реал.