Музика

Нова песна и сефте спот на моќните The Black & Vice Social Club – прва на македонски јазик

Македонскиот бенд The Black & Vice Social Club објави видео спот за песната „Црна црква“. Ова е нивна прва песна на македонски јазик, а воедно и нивен прв видео запис.

Бендот постои скоро 2 години, а досега имаат издадено еден албум насловен „Until the road is a dead end“. Албумот беше објавен во Април 2015. година и беше промовиран на балканска турнеја.

Advertisements
To Top