Нов црн рекорд во два дена – 364 евидентирани нови случаи на коронавирус во последните 24 часа


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Според најновите статистички податоци за состојбата со коронавирусот во Македонија, кои на денешната прес-конференција ги изнесе Министерот за здравство Венко Филипче,од вчера до денес има 364 новозаразени со Ковид-19.

Тоа е нов рекорд на новозаразени со оглед дека вчера беше 317.

„Вчера имавме најголем број, неколку денови се движи околу 200, вчера 317, денеска 364“, рече Филипче.

Бројката на нови случаи и натаму расте во нашата земја. Повеќе детали околу новите бројки очекуваме наскоро.