Славни

Нивес за појадок и пауза: Распеана на плажа со деколтето „на тацна“

Летото пополека се ситни кон својот календарски крај, но не и ако за тоа се прашува Нивес Целзиус.

Ова познато лице како да сака до последниот летен ден да ги провоцира, но истовремено и облагородува со жешки и провокативни фотки и видео снимки своите пријатели на Инстаграм, па ужива како да нема утре.

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

А дека не го форсира само фотографскиот формат, доказ е видеото на кое ја пее „Ружица си била“ од Бјело Дугме, нормално, во свој сексапилен препознатлив стил.

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

Инаку, островот Силба е една од омилените дестинации за одмор на Нивес Целзиус, каде често ги носи и своите најдобри пријатели за да ја дружат во уживањето, меѓу кои и радио видотелката Ивана Мисериќ.

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

Advertisements
To Top