Незапамтено невреме во прилепско: Градот уништи се! (ВИДЕО)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Попладнево во Прилеп и прилепско зафати големо невреме, проследено со град кој нанесе огромни штети кај посевите на земјоделците. Во видеото кое е снимено во прилепското село Големо Коњари може да погледнете што остави зад себе невремето!

Видео: