„Невозможна мисија 7“ уште немал премиера, а Том Круз почна со снимање на осмото продолжение од франшизата


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Славниот холивдски актер Том Круз пристигна во Јужна Африка за да го продолжни снимањето на „Невозможна мисија 8“.

Тој наводно добил критики од продукцијата дека за потребите за седмиот дел на филмот, кој се уште немал премиера, на самиот почеток потрошил повеќе од 290 милиони долари.

И додека премиерата е одложена за 2023 година Круз одлучил да го започне и снимањето на осмиот дел.

Серијата од американски акциони шпионски филмови првпат е покажана на големото платно во 1996 година со Круз во улогата на Итан Хант.

Шест филмови се веќе објавени, со заработка од 3,578 милијарди долари. Снимањата на претходните филмови се одвивале на дестинации како што се Париз, Лондон, Нов Зеланд, Норвешка и Обединети Арапски Емирати.