Невообичаени секс пози: Само за вистински авантуристи!

Невообичаени секс пози: Само за вистински авантуристи!

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ако на сексот гледате како на игра, тогаш овие необични секс пози се токму за вас. Пробајте нешто поразлично и уживајте во нови искуства.

За да уживате во овие пози, се што ви треба е отворен ум, желба да пробате нови работи и можеби удобна перница. Овие секс пози се многу возбудливи и совршени за оние кои сакаат да играат и да уживаат во водење љубов.

Невообичаени секс пози

Ракетен фрлач

Оваа слатко именувана поза има јога компонента. И двајцата партнери заземаат иста позиција еден на/зад друг. Имено, долниот партнер лежи на стомак, а потоа го крева горниот дел од телото, потпирајќи се на рацете додека нозете му се испружени. Партнерот кој пенетрира зазема слична положба и влегува одзади. Ова најдобро се прави на подот бидејќи е најцврст, но препорачливо е да земете подлога за јога како дополнителна површина. Можете да ставите перница под препоните или колковите за поинтензивна стимулација.

Заплеткана секс поза

Оваа поза може да се нарече и пресврт на страста. И вие и вашиот партнер легнете на ваши страни во спротивни насоки, но така што вашите препони се приближно во иста рамнина. И двајцата правите форма на ножици со нозете за да добиете интимна испреплетена поза. Слободно истражувајте ги телата меѓусебно продирајќи еден во друг, играјте со играчки или препуштете се на меѓусебната мастурбација.

Невообичаени секс пози: Забрането овошје

Еден партнер седи со свиткани колена и стапала на подот. Другиот партнер се соочува со нив во раширена положба, а потоа се префрла во положба „рак“ со подигната карлица за да се сретне со лицето на седечката партнерка. Овој партнер може да го користи работ на креветот или каучот како потпора за грбот.

Поза на орел

Оваа поза дава длабоки сензации. Легнете на грб и нека вашиот партнер ги држи нозете во V-форма додека клекнувате со раздвоени нозе. Оваа поза ви овозможува да експериментирате со различни длабочини, ритми и агли.

Невообичаени секс пози: Коњ што се лула

Ова е најдобрата поза за длабока интимност и поврзаност. Седнете меѓу нозете на партнерот со нозете завиткани околу нивните. Овде можете да си играте со тоа колку се завиткувате околу партнерот. Можете малку да се наведнете наназад, и целосно да се зближите со партнерот. Во овој случај, партнерот одозгора се движи напред-назад за крајно задоволство и ја контролира длабочината и ритамот на пенетрација.

Поза шраф

Ова е неверојатна сексуална поза која го зголемува интензитетот на задоволството. Легнете на страна на удобен кревет или дури и на масата во кујната. Можете да земете перница за да се чувствувате поудобно. Стоејќи до вас, вашиот партнер може да си игра со вашето тело додека продира во вас одзади.