Неверојатно: Сопругите на играчите на Шапикоенсе истетовирале една иста тетоважа!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Да се наежиш! Неколку дена пред авионската несреќа во која настрада бразилскиот тим Шапикоенсе, дури 13 сопруги на фудбалерите направиле идентична тетоважа!

На татоважата јасно се гледа срце и мал авион кој симболизира пат до него, откри сопругата на настраданиот капитен, Клебер Сантанте.

Тие 13 парови требало заедно на 9-ти декември за отпатуваат на одмор во Доминиканската Република. Зените биле толку возбудени поради тоа па одлучиле да истетовираат идентични тетоважи.

За жал, сега сите се вдовици…

„Подобро ќе беше сите ние да умревме со нив, отколку да го преживуваме ова“, изјави Марија Росанела, сопругата на капитенот.

Partiu⚽️⚽️⚽️⚽️

A photo posted by Rosangela (@rosangela_loureiro_) on

??? kkkk

A photo posted by Rosangela (@rosangela_loureiro_) on