Спорт

НЕВЕРОЈАТНО: Серхио Рамос вози Фиќо! (видео)

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос на денешниот тренинг пристигна со автомобил кој е добро познат на овие простори, Фијат 600 попознат како Фиќо!

Ова е навистина големо изненадување ако се знае дека останатите фудбалски ѕвезди возат скапоцени автомобили.

Шпанските медиуми за автомобилот на Рамос напишаа: „Класиката никогаш не умира“.

Advertisements
To Top