Живот

Жените полудеа: Рецепт за приорден серум кој помага во растот на трепките!

Долгите и густите трепки се сон на секоја жена, а некои среќници се раѓаат со такви, но на другите не им преостанува ништо друго освн да ги вметнат. Или?

Новиот бјути хит од интернет е серум за раст на трепките и се состои од две состојки кои секој ги има дома. Многу бјути блогерки се колнат во неговата ефикасност, а со оглед на неговата цена, немате причина да не го пробате.

Еве го рецептот:

Кората од лимон насечете ја на ситни парчина и оставете ја да се исуши. Сувата корка ставете ја во сад во кој претходно сте ставиле 20мл рицинусово масло. Смесата оставете ја да одстои минимално три дена, а идеално би било и пет. После тоа извадете ја кората и вашиот серум е спремен.

Серумот се нанесува пред спиење, на чисти трепки и тоа на нивниот корен. Во секој случај не претерувајте со количината. Резултатот ќе биде видлив после две недели.

To Top