Нервозниот Зверев почна да мава со рекетот по судискиот стол (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Александар Зверев за време на тенискиот турнир Мексикан Опен, во налет на нервоза, удираше со рекетот по судискиот стол.

Инцидентот се случи откако Зверев и неговиот тениски партнер во двојки, Марсело Мело, загубија од тандемот Хари Хелиовар и Лојд Гласпул.