Нејмар преку „WhatsApp“ ја откри својата иднина: Доаѓам!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар не е задоволен во Пари Сент Жермен и се погласни се шпекулациите за негово враќаење во Шпанија.

Нејмар не крие дека негава желба е да се врати на „Камп Ноу“, а последните информации од Каталонија се дека Барселона започнала преговори со ПСЖ (ОВДЕ).

Нејмар го известил и првиот човек на „светците“, Насел Ал Келаифи дека има намера да си замине, а сега наводно испратил и порака на „ WhatsApp “ групата на Барселона.

„Не грижете се, доаѓам“ напишал Нејмар во порката која е покажана на сите играчи на Барса вклучувајќи го и стручниот штаб.