Славни

Нејмар и Роналдо на меѓусебен дуел во рингот

Бразилскиот фудбалски ас Нејмар и португалската фудбалска икона Кристиано Роналдо на фудбалските терени се големи ривали. Но, никој не очекуваше да ги види нив и во меѓусебен дуел во рингот.

Секако, станува збор за промотивно рекламно видео на кое Нејмар и Роналдо ја рекламираат мобилната мрежа Meo.

Во втората верзија од рекламата фудбалерите се обидуваат да играат пинг-понг со стапчиња, после предлогот на јавноста.

Роналдо во 2016 сними уште една добра реклама, јака пародија на сцени од божќната филмска хит комедија „Сам дома“.

To Top