Навивачите на Реал ги исвиркаа ѕвездите: Видете како реагираше Роналдо!

Познато е дека навивачите на Реал Мадрид се разгалени, па после ремито со Борусија Дортмунд на „Сантиаго Бернабеу“ ги исвиркаа ѕвездите на „кралскиот“ тим.

Свирежите на навивачите особено го изнервираа Кристиано Роналдо. Португалецот гестикулираше кон трибините барајќи размирање од страна на фановите.

На крајот слеше и пцовка на португалски јазик од страна на Роналдо!