Навивач на Челзи си поигруваше со Матиќ, а Србинот му возврати на генијален начин (фото)

Еден навивач на Челзи веројатно зажали за обидот да му се потсмева на поранешниот фудбалер на „сините“ Немања Матиќ кој сега го носи дресот на Манчестер Јунајтед.

Навивач објави фотографија од Матиќ на која тој е во прегратка со трофејот освоен со Челзи, а на фотографијата стоеше опис: „Така е кога знаеш дека ти е последен“.

Јасно, е тој алудира на тоа дека со Јунајтед нема да освои ниту еден. Српскиот фудбалер беше означен, па му одговори на мора да се признае генијален начин.

Матиќ само кратко му порача: Кого добивте на ждрепката во Лигата на шампионите?

Ќе потсетиме, Челзи оваа сезона нема да се натпреварува во Лигата на шампионите, туку во Лигата на Европа.

matic