Легендарниот коментатор повторно „полуде“, по голот во финишот: КУ, КУ, КУ…Кутроне! (видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Тимот на Милан вчера оствари голема победа во дербито на колото во Серија А против Рома.

„Росонерите“ беа подобар ривал на теренот и заслужено стигнаа до победата, која беше обезбедена на тежок начин со гол во 95-та минута на Патрик Кутроне.

Овој гол на Кутроне во транс го фрли познатиот коментатор и страствен навивач на Милан Тизиано Крудели кој направи вистинско шоу по погодокот на младиот голгетер.

https://twitter.com/IFTVofficial/status/1035635967087046656