Актуелно

Наставничка во Батинци истепана на час

Во основното училиште во село Батинци дошло до инцидент кој го пријавила наставничка која била нападната за време на час кој го држела во училиштето.

Наставничката пријавила дека претпладнето, додека одржувала настава во кабинетот дошол А.Ј.(58) и почнал да ја навредува со погрдни зборови, а потоа и физички ја нападнал, удирајќи ја со шлаканица по лицето.

Како што соопшти полицијата, А.Е. се здобила со видливи повреди, оток под десното око и модринка.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

To Top