Напален пар сними порнич во популарниот национален пар – ги чека казна (18+)

13-минутната снимка која е прикачена на неколку порнографски страници во главните улоги ги има една згодна женска која го води мажот работ од една карпа во националниот парк Пенон де Калпе, недалеку од Алканте, Шпанија.

И покрај големата популарност на паркот, изгледа дека никој не налетал на овој напален пар во тие 13-тина минути во кои ја снимиле порнографската содржина. Но, видеото насловено Quickie in Penan de Calpe, која се појави на интернет, предизвика лавина од реакции. Порнографската содржина можете да ја погледнете ТУКА, со предупредување дека станува збор за експлицитна порнографија со префикс 18+.

Шефовите на националниот парк се гневни и револтирани од овој скандал, па после жалбата која ја поднесоа до советот на градот Калпе, изјавија дека парот ќе биде казнет со парична казна помеѓу 100 и 600 евра. Но, од локалниот извештај не е јасно дали се познати идентитетите на инволвираните, иако на Pornhub на снимката има ознака Алекса Томас, што упатува на шпанската порно ѕвезда.

Ова не е прв пат Шпанија да има проблем со сексот на популарни туристички места. Минатата година, британски турист беше фатен како се секса со проститутка среде бел ден, пренесува The Mirror.