Кендал Џенер се уште не признава дека ги зголеми усните! (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Манекнеката Кендал Џенер порасна пред очите на јавноста на која нешто вакво неможе да и побегне.

Прв пат на малите екрани се појави пред повеќе од 10 години во реалити емисија, а од тогаш многу се промени, баш како и сите нејзини сестри благодарение на пластичната хирургија.

Веќе подолго време се зборува дека 22 годишната манекенка подлегна на естетски операции.

Нејзиниото последно селфи додатно го „разгоре“ огнот, па нејзините фанови коментираа. „На прв поглед мислев дека е Кајли“, „Кендал со усните од Кајли“ беа само некои од коментарите.

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Ова не е прв пат Кендал да биде мета на критики поради своите усни, но манекенката упорно негира дека направила било каков зафат.