Фотките кои го променија животот на Хајди Клум


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Овие фотографии беа мои фотографии за учество на натпревар за моделирање во 1992 година. Мајка ми ми донесе кутија со многу стари слики од подрумот“, напиша германската манекенка. Во овие 30 години Хајди стана едно од најпознатите имиња во светот на моделството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Покрај тоа, таа покажа како изгледала на 16 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Хајди била убедена од нејзината пријателка Карин да се пријави на моден натпревар, чии победници учествувале во тогаш познатото ТВ шоу на Томас Готшалк. Хајди се согласила и победила на натпреварот од 25.000 натпреварувачи и ѝ бил понуден договор вреден 300.000 долари. Таа ја прифатила понудата и започнала кариера како модел и го прекинала образованието.