Нант тагува: Стадионот и цел град во солзи за Сала

Ниту францускиот клуб Нант, а ниту целиот град не ги забораваат подвизите и придонесот што за нив ги направи трагично загинатиот фудбалер Сала.

На дуелот меѓу Нант и Сент Етјен, сите присутни на трибините од стадионот „Ла Бужуар“, фудбалерите на теренот и сите членови на фудбалскиот стручен штаб од клубот се појавија во маици со ликот на Сала и во солзи му оддадоа посебна почест.