Филип Петровски влегува во игра за претседател – поднел кандидатура во ВМРО-ДПМНЕ

Вчера попладне, во седиштето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кандидатура за претседателски кандидат поднесе и Филип Петровски.

„Апелирам до ВМРО – ДПМНЕ да ја прифати мојата кандидатура и заедно да го поразиме Зоран Заев”, порачува Петровски преку видео-пораката која ја објави на наговиот фејсбук профил.

Рокот за поднесување кандидатури за избор на претседател на ВМРО – ДПМНЕ истече синоќа на полноќ.