Најзгодниот маж на светот е слободен – Момоа и Бонет се разделија


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Џејсон Момоа кој светската слава ја стекна со толкување на ликот Аквамен, а неодамна беше прогласен за најубавиот маж на светот, е слободен во поглед на љубовниот статус.

Холивудскиот брачен пар Џејсон Момоа и Лиза Бонет по долги 16 години во врска одлучиле да се разведат.

Познатиот пар актери ја потврди веста преку социјалните мрежи:

– Сите го почувствувавме притисокот и промените на овие трансформациски времиња. Револуцијата се случува и нашето семејство не е исклучок. Таа се чувствуваше и растеше поради сеизмичките поместувања што се случуваат. И така, решивме да ја споделиме веста за да се разведеме.

Момоа и Бонет се во брак четири години и се заедно повеќе од една деценија.

Двојката наводно се запознала во џез клуб во 2005 година, долго пред да стане Момоа да стана популарен актер, кој снима хит филмови.

– Нашата посветеност е непоколеблива кон овој свет живот и кон нашите деца. Ги учиме децата колку што е можно повеќе да живеат молитва. Љубовта нека надвладее – заклучија тие.