Најсекси тенисерката ги тужи организаторите на „УС Опен“!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Тенисерката Еугени Бушар ги тужи организаторите на УС Опен поради падот на турнирот во 2015 година, поради кој имала потрес на мозокот.

Убавата Канаѓанка тврди дека падот во соблекувалната оставил тешки последици и бара милионска оштета, бидејќи морала да се повлече од турнирот и останала без вредни награди.

A post shared by Genie Bouchard (@geniebouchard) on

Иако организаторите на турнирот и тие се обиделе да и погодат, во тоа не успеале. Еугени смета дека организаторите се виновни за лизгавиот под во соблекувалната.

После падот одигра само еден натпревар, но го предаде бидејќи чувствуваше вртоглавица. Како што тврди се и се уништило.

A post shared by Genie Bouchard (@geniebouchard) on

„Едноставно повеќе никогаш нема да можам нормално да ја работам својата работа“ истакна Бушар.