ФОТО: Со ваква поддршка не е чудно што оваа сезона игра фантастично!

Џена Фрумес е популарна кај навивачите на Манчестер Јунајтед бидејќи се забавува со младата ѕвезда Џеси Лингард.

Џена не крие дека редовно ги следи натпреварите на Јунајтед преку ТВ, а притоа истовремено добро ја користи шансата да ги покаже своите вештини како модел.

Џена е многу активна на Инстаграм па често објавува фотки заедно со Лингард, но и со обележја на англискиот гигант.

Лингард оваа сезона игра во животна форма, а Џена е сигурно главната причина за тоа…

Solid.???

A post shared by Jena (@jenafrumes) on

I take majority of my pics on a iphone tripod, this included. No shame in my game.?

A post shared by Jena (@jenafrumes) on