Најдоброто од конференцијата на Мекгрегор и Нурмагомедов (ВИДЕО)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓На 6-ти октомври во рингот на октагон ќе влезат најголемата ѕвезда на овој спорт Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов, а тоа ќе биде вистинско уживање за вљубениците во овој спорт.

По повод нивната борба Конор и Кабиб изминатата вечер се соочија пред медиумите, односно одржаа прес-конференција, на која како и што се очекува погласен беше Ирецот.

Како ќе биде во рингот ќе видиме на 6-ти октомври. Во продолжение погледнете ги најинтересните моменти од вчерашната конференција.